Plakáty koní

plakáty koní
Plakáty koní

 

Malované plakáty koně – koní

Plakáty koně kreslené
Plakáty koně kreslené, Emil Kotrba

Plakáty koní obsahují malované plakáty koně nebo koní a jezdce (žokeje) či jezdců (žokejů). Některé plakáty zobrazují siluetu těla koně či jeho hlavu. Na většině plakátů je vykreslen celý kůň a jezdec (žokej) společně. Vysoce ceněné jsou zejména plakáty koní od grafika a malíře Emila Kotrby a malíře Radomíra Koláře. Na plakátech je vyobrazen kůň a jezdecžokej (jockey) či více jezdcůžokejů na koních. Malované plakáty koní lze zařadit mezi umělecké plakáty, lze je brát i jako investici do umění. Plakáty byly tisknuty jen v omezených nákladech k jedinečným příležitostem dostihů či jezdeckých dnů a proto jejich cena poroste.  Odkaz na malovaný plakát ze závodu koní.

Plakáty koně, malované
Plakáty koně, malované
Plakáty koní, malované
Plakáty koní, malované

 

Foto plakáty koně – koní

Plakáty koní, foto
Plakáty koní, foto,

Foto-plakáty zahrnují plakáty vytvořené z fotografií koně či koní a jezdce (žokeje) nebo více jezdců – žokejů („jockeyjů“) na koních. Fotografie koní z dostihů jsou od předních fotografů specializujících se na sportovní akce s koňmi. Foto-plakáty koní lze zařadit mezi ceněné plakáty, lze je brát také jako investici. Foto plakáty koní byly tisknuty jen v limitovaných nákladech k jedinečným příležitostem a proto jejich cena poroste. Odkaz na koně, foto-plakát z dostihů.

Plakáty-roviné dostihy koní

Plakáty zvou na roviné dostihy jednotlivců a na dostihy klusáků či vozatajů-spřežení koní.

Roviné dostihy jednotlivců

plakáty koní, roviné dostihy
Plakáty koní, roviné dostihy

Dostihy jednotlivců na rovině jsou závody koní, kdy jezdec-žokej sedí v sedle na koni a NEpřekonává žádné překážky v trase závodu. Někdy je na plakátech používán také termín koňské „dostihy na rovině„.

Odkaz na plakáty s dostihy jednotlivců na koních.

Plakáty-klusácké dostihy 

plakáty koní, roviné dostihy, klusáci
Plakáty koní, roviné dostihy-klusáci

Dostihy klusáků jsou závody koní, kdy jeden kůň – klusák táhne jezdce, který sedí ve voze, který se nazývá sulka. Klusáci musí většinu tratě překonat klusem, nesmí během dostihu přejít do cvalu, respektive smí cválat maximálně sto metrů a nesmí cválat v cílové rovince. Koně – klusáci nesmí přejít do cvalu více než dvakrát během jednoho závodu – dostihu. Plakáty z klusáckých dostihů např. zde.

Plakáty-vozatajské soutěže

plakáty koně, vozatajské soutěže, vozataj, kočár
Plakáty koně, vozatajské soutěže, spřežení, vozataj, kočár,

Soutěže vozatajů jsou závody spřežení koní, tedy koně či koní zapřažených do vozu, kdy ve voze sedí vozataj a opratěmi ovládá koně. Kočárové dostihy jsou dalším termínem pro vozatajské soutěže. Plakáty zobrazují koně v jednospřeží (zapřažen jeden kůň) a vícespřeží, kdy jsou zapřaženi dva a více koní za sebou. Termín „vozataj“ se používá pro sportovní závody koní, někdy je laicky jako vozataj označován vozka nebo kočí. Při vozatajských dostizích kůň či koně nepřekonávají žádné překážky v trase závodu-dostihu. Odkaz na plakát ze soutěže vozatajů – kočárové soutěže spřežení zde.

Plakáty-skokové závody koní

Cross country-závody ve skocích přes přírodní překážky

Plakáty koní, cross country, přírodní překážky
Plakáty koní, cross country, přírodní překážky

Malované i fotoplakáty koní zobrazují koně při skocích přes keře, příkopy, proutěné překážky a další přírodní překážky. Tzv. překážkové dostihy. Na řadě plakátů jsou koně z dostihového závodiště Pardubice včetně dostihu „Velké Pardubické“ či klavifikačního dostihu na Velkou Pardubickou a dostihového závodiště Praha – Velká Chuchle. Nechybí ani další dostihová závodiště jako Bratislava, Plzeň, Plzeň – Radčice, Karlovy Vary, Louny, Hořice, Kladruby nad Labem, Chlumec nad Cidlinou, Dolní Radechová, Radslavice, Cidlina v Humburkách a další. Plakáty – kresby koní i od Emila Kotrby. Ukázky plakátů na prodej v odkazech označených barevně a potržením výše.

Plakáty parkur-parkurové skákání 

Plakát koně, parkur, skoky, E. Kotrba
Plakát koně, parkur, skoky, E. Kotrba

Plakáty parkuru zobrazují skoky koně s jezdcem v sedle na vymezeném prostoru (kolbišti). Kůň a jezdec skáčou přes umělé překážky, které nejsou pevně ukotveny. Plakáty – obrázky koní jsou na klasickém jakostním papíře a kvalitním křídovém papíře. Často se jedná o sportovní foto-plakáty koní, zejména z bývalého Československa-ČSSR.

Jezdecké dny-plakáty koní

Plakáty koní, jezdecké dny, parkur, dostihy, vozatejové, skoky, drezura
Plakáty koní, jezdecké dny, parkur, dostihy, vozatejové, skoky,

Plakáty označené jako jezdecké dny lákají na různá sportovní klání koní, přehlídky koní během jednoho jezdeckého dne. Plakát s názvem jezdecký den často zve na parkúrové soutěže, překážkové dostihy, rovinové dostihy, dostihy poníků, vozatajské soutěže a jezdecké hry. Ukázka plakátu Jezdeckého dne zde. Často bývají na plakátu uvedeny např. dostihy více spřeží, dvouspřeží, čtyřspřeží, voltiž a další disciplíny.

Plakáty voltiž-voltyžního jezdectví

Plakát koní týkající se disciplíny voltiž-voltyžní jezdectví zde. Voltýžního ježdění – voltiž je forma akrobacie. gymnastika a tanec prováděný jezdcem či několika jezdci na koni.

Kalendáře koní, plakáty

Kalendář koní, koně dostihy,1989
Kalendář koní, koně dostihy,1989

Plakáty označené jako kalendáře koní zobrazují v textu nejvýznamější soutěže koní pro daný kalendářní rok. Jednotlivé dny všech kalendářních měsíců jsou na jednom listu kalendáře s koňmi. Nebo jsou k prodeji koňácké kalendáře, kdy je každý kalendářní měsíc na plakátu vždy separátně.

 

 

Plakát koně je ideální dárek pro koňákymilovníky koní i děti od koní.

Potěšte své blízké, rodinu, kamarády nebo děti plakáty koně či koní, darujte jim plakáty s koněm.

Plakáty koně, sekce jen plakáty koní
Plakáty koně, sekce jen plakáty koní

 

 

 

 

 

 

 

Přejděte do kategorie jen s plakáty koní zde.

Plakáty koní, prodej
PLAKÁTY KONÍ

Plakáty koní-malované, fotoplakáty koní, plakáty koní-dostihy, kalendáře koní, jezdecké závody koní - plakáty.

Plakát Pomáda, Grease, hrají: Olivia-Newton, John Travolta
PLAKÁTY FILM, PLAKÁTY DIVADLO

Plakáty filmové a plakáty divadelní. Plakáty z filmů a plakáty k divadelním představením.

Plakát Plzeňský Prazdroj-Zal.LP-1842-Č.Nocar
PLAKÁTY-FIREMNÍ

Plakáty firem - podniků. Firemní plakáty, podnikové plakáty. Např. plakáty pivovarů, plakáty výrobců nápojů.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.