Vinyl desky na DJ battle

„Jaký desky na battle“ případně „DJ Tools desky“, obligátní otázka začínajících DJs. Většinou se jedná o vinyl desky pro DJ soutěže. Desky s čistě bicími smyčkami – loopy, které můžou i obsahovat basové melodie. Riffy, melodie klávesových, strunných nástrojů (kytar), dechů a smyčců se objevují méně.

DJ Tools-vinyl desky

Vinyl jen s „beaty“ – čisté bicí smyčky v trvání od minuty do několika minut. Rytmy obsahují: smyčky bicích s dalšími nástroji, např. basa, kytara, klavír, smyčce a syntetické zvuky. Legendární loopy, rap rýmy, zpěv, efekty a syntetizátory. Legendární „loopy“ lze pustit před známými rap tracky od N.W.A.-Express Your Self nebo The Roots-Distortion To Static. Do syrové smyčky z DJ desky efektně zamixovat rap hity.
Kompletní scatchované hlášky, tzn. „scratch sestavy“, „scratch melodie“ vytvořené ze slov nebo zvuků. Na konci vinylu „nekonečná smyčka“, deska se otáčí stále dokola a zvuk trvá dokud DJ jehlu nezvedne. Poslechněte audio ukázky takové desky v internet shopu: „Master Mix Vol.1-Beats-Grooves-Scratches

 

DJ Battle desky-vinylNa promyšlených vinylových DJ deskách jsou některé rytmy rozloženy i do jednotlivých stop. Samotná bicí stopa, basová linka, melodie klavíru Fender Rhodes, Hammondy, trubky, saxofon, kytary, smyčce, rap, zpěv nebo scratch. Vše samostatně. „Dýdžej“ si tak může vybrat přesně tu melodii nebo dokonce jen akord přesně toho nástroje, který zrovna potřebuje. Jednotlivé nástroje pak může v mixu kombinovat. V drážce vinyl „batle“ desky může být zaznamenán i zvuk syntetizátoru. Např. jednoduchá-monotónní syntetická linka o specifické frekvenci. Synťák může být na vinylu nahrán i v různých frekvencích a o různé intenzitě. Někdy se takovým speciálním vinyl deskám pro DJe říká „DJ sampl desky“, „DJ breaky“, „DJ battle desky“, „desky na batly“, DJ Tools desky“, „DJ beaty“ nebo „hip hop DJ desky“. Ukázka z shopu: DJ vinyl deska – Crazy B, Faster Jay-Genius Touch-2.

DJ Tools, mix-vinyl
DJ Tools, mix-vinyl

Specialitou vinyl „battle“ desek jsou zvuky moderní civilizace. Starty, smyk, brždění aut, projíždění vlaku po kolejích, jízda tramvaje, hluk soupravy metra, vzlet, let a přistání vrtulníku nebo letadla. Výstřely, houkačky, sirény a další zvuky města. Mluvení v obchodech, restauraci, barech, rapové „hlášky“, krátký a chytlavý zpěv, kroky, hlasy v davu, povyk – křik lidí na ulici. V rámci přírodních zvuků například zvuk hromu, vítr a bouře, kapky a déšť, zpěv ptáků, vřískot slonů, opic a zvuky dalších zvířat a různé jiné zvukové projevy přírody. DJ deska se zvuky civilizace.

Vinyl desky na DJ battle
Vinyl deska na DJ battle

K deskám pro DJe se můžou řadit i desky s konceptem sloka, refrén, případně intro i outro. Vinyl desky, které obsahují v rámci jednoho tracku vokální vzorky z různých zdrojů, které tvoří v rámci nového tracku smysluplný celek. Například scratch-ované hlášky, rapované rýmy, zpívané texty mají společného jmenovatele a vytvářejí vokální část nové skladby. Někdy se nejedná jen o jednotlivé singly, ale dokonce celá alba. Desky vytvořené DJy nejen pro DJe. Příkladem může být vinyl desky od „DJ.Stylewarz-Dissziplin No.1“ viz. e-shop.

Pro trénink i vystoupení na soutěži se DJi hodí mít minimálně dva kusy „DJ“ vinyl desky. Přejděte na článek s doporučením „Jak a jaké vinyly použít na party pro DJe.

Závěrem zbývá jen připomenout, že úroveň DJ vystoupení záleží na dovednostech „dýdžeje“, kvalitě a množství desek a kvalitě DJ vybavení.

Plakáty koní, prodej
PLAKÁTY KONÍ

Plakáty koní-malované, fotoplakáty koní, plakáty koní-dostihy, kalendáře koní, jezdecké závody koní - plakáty.

Plakát Pomáda, Grease, hrají: Olivia-Newton, John Travolta
PLAKÁTY FILM, PLAKÁTY DIVADLO

Plakáty filmové a plakáty divadelní. Plakáty z filmů a plakáty k divadelním představením.

Plakát Plzeňský Prazdroj-Zal.LP-1842-Č.Nocar
PLAKÁTY-FIREMNÍ

Plakáty firem - podniků. Firemní plakáty, podnikové plakáty. Např. plakáty pivovarů, plakáty výrobců nápojů.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.