Jak udržovat desky

údržba desek a doporučení od Banjo Bandu, jak pečovat o gramo deskyObligátní otázku, jak udržovat desky se pokusíme shrnout v níže uvedeném doporučení. Údržba a péče o desky určené k přehrávání na gramofonu se váže už k samotnému vzniku gramofonových desek na konci 19. století. Doporučení na téma jak pečovat o desky, byla podána řada, ale jedno z unikátních vzniklo v bývalém Československu. Píše se rok 1977 a populární skupina „Banjo Band“ Ivana Mládka na zadní straně obalu přidává zajímavé rady k údržbě jejich gramofonové, respektive vinylové desky. Jak doporučují udržovat desku s názvem „Nashledanou“?

CITACE:

Vážený spotřebiteli,

zakoupil jste si gramofonovou desku vysoké kvality. Chcete-li, aby Vám dlouho přinášela radost, dbejte těchto základních pravidel:

1. Desku uschovejte v suchu, v chladu, v tichu a v naprosté tmě. Vyjímejte ji jen za červeného nebo modrého osvětlení.

2. Každý večer před spaním desku omyjte, vysuště, namažte nočním krémem a řádně promasírujte. (Masáž kratší než půl hodiny nemá cenu.)

3. Desce velmi prospěje, dostane-li se jednou za čas na čerstvý vzduch. Doporučujeme Vám, abyste se s ní alespoň jednou týdně v noci proběhl. (Nejlépe v horách.)

4. V zimních měsících by měla mít deska teplejší překližkový obal, který si můžete sám vyrobit. Desku v zimě zásadně nestrkejte do kulicha, nesluší jí to.

5. Pozor! První rok desku netúrujte rychlostí 33 ot/min., jinak se Vám zkroutí. Pro záběh je nejvýhodnější rychlost 11 ot/min. Hudba je trochu zkreslená, ale o tu nakonec nejde.

6. Jehlu nezapomeňte nasadit na střed. LP „Nashledanou“ je první československá deska, u     které jdou rýhy od středu k okraji a ne obráceně, jak je obvyklé. Má to tu výhodu, že se po    přehrání jehla uprostřed zbytečně nešoupe, ale na okraji sama vylítne z desky.

Jak pečovat o desky, návod k péči o desky. Vinylové a gramofonové desky dle Banjo Bandu

KONEC CITACE

Jak udržovat desky. Rady-pravidla k údržbě desky dle I.Mládka. Gramofonové a vinylové desky, údržbaChlapci z „Banjo Bandu“ si vzali obecná doporučení o údržbě desek k srdci. Doporučení rozšířili jak do šíře tak do hloubky a intenzity. Název jejich titulu je v návaznosti na uvedená pravidla údržby desky příhodný. Trochu se obávám, že pokud budete některá výše uvedená doporučení skutečně dodržovat, naplníte význam slova názvu alba. Desce dáte nakonec opravdu „Nashledanou“…

Doporučení na správnou údržbu desek najdete v článku: jak se chovat k deskám.

Plakáty koní, prodej
PLAKÁTY KONÍ

Plakáty koní-malované, fotoplakáty koní, plakáty koní-dostihy, kalendáře koní, jezdecké závody koní - plakáty.

Plakát Pomáda, Grease, hrají: Olivia-Newton, John Travolta
PLAKÁTY FILM, PLAKÁTY DIVADLO

Plakáty filmové a plakáty divadelní. Plakáty z filmů a plakáty k divadelním představením.

Plakát Plzeňský Prazdroj-Zal.LP-1842-Č.Nocar
PLAKÁTY-FIREMNÍ

Plakáty firem - podniků. Firemní plakáty, podnikové plakáty. Např. plakáty pivovarů, plakáty výrobců nápojů.

Be Sociable, Share!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.